Co słychać w stolicy Małopolski?

Wśród licznych stolic województw w Polsce, Kraków wybija się nie jedynie w obszarze kultury i akademickim, ale też na wielu odmiennych obszarach. Zaczyna być obszarem przyjaznym do mieszkania. Zmiany, które stały się udziałem miasta w niedawnych latach sprawiają, że miasto naprawdę idzie w górę.
Dobre zmiany w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały stworzono w ciągu ostatniego okresu? Wielość napraw i inwestycji jest duża. Niezwykle wsparły rząd w tej materii finane EU, z których miasto często korzysta. Dynamiczne akcje w temacie pozyskiwania dofinansowania spowodowały, że małopolska wzbogaciła się o następne drogi, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i potrzebne obiekty konferencyjno – sportowe.
Liczne innowacje są niewidoczne dla zwykłego obywatela. Nie oznacza to jednakowoż, że nie zostały poczynione. Zwykle pomijamy nie związane z nami fakty. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w regionie za mało się robi. Natomiast Kraków rozrasta się w każdym obszarze. Zmiany w obszarze gospodarki śmieciami, tworzeniu i unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie ekranów akustycznych to tylko niektóre zmiany, jakie umożliwiają krakusom bezpieczniej oraz bardziej komfortowo funkcjonować. Kraków rozwija się również pod kątem opcji kulturalnych. Potencjał Krakowa rośnie za pomocą takich inwestycji jak: Kraków Arena lub rewitalizacja Huty. Te nowości zachęcają turystów do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych plany nie obejmują tylko samego środka Krakowa, ale również są połączone z pełnym regionem. Zatem zamiast uskarżać się tylko zauważyć zmiany w które obrodził Kraków.
Kolejne lata – jeśli uda się zachowania szybkości innowacji – pozwolą miastu zostać prawdziwą metropolia.
rozwój w Krakowie