hydrolat na makijaż

Preparatynaturalne – pożytek hydrolatów

hydrolat

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z przyjemnością używane, bo mało w nich sztucznych dodatków, konserwantów, barwników i złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo wnikają w skórę oraz przyzwoicie ją odżywiają.

naturalny hydrolat lawendowy

Czy warto stosować hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a właściwie element uboczny, jaki powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne wolno używać jako toniku do twarzy lub dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla skóry wrażliwej, bo hydrolat działa o wiele delikatniej od samych olejków eterycznych. Perfekcyjnie łagodzi skórę po depilacji bądź gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy doliczyć do płukanki do włosów w celu nasilenia działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do twarzy używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze i zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub rozcieńczania peelingów.

Jakie są atuty hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niesłychanie łagodne, można je stosować bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dostosować wedle ulubionego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

naturalny hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a otoczenie
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie tylko o własną skórę, niemniej jednak oraz o przyrodę. Tego typu produkty do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.