Kolejne ciekawe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa

Dobra włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Restauracje włoskie to w Polsce najpopularniejszy typ restauracji. Cenimy włoskie jedzenie bo jest smaczne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują równie pyszne dania obiadowe – tortellini, lasagne i desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w karcie znajdują się też mniej popularne dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków oraz dania z wielu zakątków kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wino włoskie

Jakakolwiek restauracja włoska, która ubiega się do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może zapominać wina. Kolacja na włoską modę bez wyjątku musi zawierać również wino. Odrobina alkoholu to dla Włocha kanon. Restaurants in Main Market Klasyczne włoskie wina to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie lamezia i pantelleria z Sycylii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście chce być rozpoznawana jako prawdziwie włoska, musi mieć różnorodny wybór win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba poszukać restauracji, która jest w stanie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film